محصولات ما

جهت مشاهده مسیر آموزشی خود از منوی مسیر های آموزشی اقدام کنید

مشاهده دوره های بیشتر

Loading…

آموزش QlikView

در این بخش به آشنایی بیشتری از کلیک ویو می رسیم و فواید و قدرت آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

به منظور مشاوره آنلاین رایگان با آی دی تلگرام Research_moghimi@ ارتباط برقرار کنید یا با شماره تلفن ۰۹۳۶۷۹۳۸۰۱۸ ارتباط برقرار کنید. به منظور مشاهده دوره های خصوصی با شعار ارزانتر از دوره های عمومی سایر شرکت ها بهاینجا مراجعه کنید.

مقدمه ای بر کلیک ویو

کلیک ویو ( QlikView ) نوع جدیدی از نرم افزار هوش تجاری می باشد که بصورت اساسی دنیای کسب و کار شما را متحول می سازد. با استفاده از کلیک ویو شما حدس زدن را متوقف نموده و تصمیمات تجاری خود را سریعتر و هوشمندانه تر عملی سازید .

این نرم افزار قابلیت اتصال به انواع دیتابیس از جمله SQL را دارا می باشد و استفاده از نسخه شخصی آن رایگان است. در زیر نماهای گوناگون از محیط نرم افزار کلیک ویو بعلاوه لینک دانلود نسخه شخصی جهت آشنایی علاقمندان ارائه میگردد. کليک ويو محصول شرکت QlikTech می باشد. این شرکت در سال ۱۹۹۳ در سوئد تاسیس شده است و اکنون واقع در پنسیلوانیا آمریکا می باشد و دارای شاخص NASDAQ در بورس آمریکا می باشد، این شرکت جزو ۲۵ شرکت پر رشد آمریکا می باشد و این شرکت مشتریان بزرگی چون زیمنس، سونی، توشیبا، پاناسونیک و میتسوبیشی … دارد

کليک ويو چیست ؟

کلیک ویو ( QlikView ) نوع جدیدی از نرم افزار هوش تجاری می باشد که بصورت اساسی دنیای کسب و کار شما را متحول می سازد .با استفاده از کلیک ویو شما حدس زدن را متوقف نموده و تصمیمات تجاری خود را سریعتر و هوشمندانه تر عملی سازید .

زمانی ایجاد داشبورد ها و تجزیه و تحلیل داده ها برای هر خروجی چند ماه طول می کشید، و سرعت تصمیم گیری سازمانی را پایین می آورد اما با کليک ويو می توان آن را در چند دقیقه انجام داد. کليک ويو بستر هوش تجاری برای تبدیل داده ها به دانش می باشد.

این نرم افزار هر کسب و کار و کاربر های فنی را قادر می سازد تا داده های خود را بدون هیچ محدودیتی جدا کنند، و به آن‌ها کمک می‌کند زمانی که نیاز به تصمیم گیری در مورد مسائل سازمانی است، تصمیمات موثر و بهتری مبتنی بر اطلاعات صحیح بگیرند. کليک ويو نرم افزاری است که امکان باز یافتن و تطبیق دادن داده ها را از منابع گوناگون ، فراهم می‌کند. با بارگذاری در برنامه، داده ها در مسیری که فهم و کار با آن‌ها آسان تر باشد، ارائه می شوند. نرم افزاری ساده و قابل انعطاف می باشد و کاربران نهایی در سازمان به راحتی می توانند از آن استفاده کنند و در زمان کوتاهی آن را آموزش ببینند.

ü کليک ويو مجموعه نرم افزار کاملي در زمينه هوش تجاری است. سريع نصب مي شود، يادگيري آن بسيار ساده است، به آساني و به دور از پيچيدگيهاي فني ، قابل استفاده است.

ü کليک ويو با معماري يکپارچه خود انواع تحليل ها، نيازهاي اطلاعاتي و انواع نيازهاي گزارش گيري را براي تمام سازمانها فرآهم مي آورد.

ü کليک ويو با فن آوري منحصر بفرد و ثبت شده خود ، دسترسي کاربر به اطلاعات مخفي در سيستم هاي عملياتي را به هيچ عنوان محدود نمي کند.

ü کليک ويو قابل تنظيم براي نيازهاي هر سازماني بدون در نظر گيري ابعاد و ساختار آن سازمان است.

ü کليک ويو باعث انقلابي در فن آوري و صنعت نرم افزار به ويژه در ابزارهاي هوش تجاری يا هوش کسب و کار شده است.

ü کليک ويو در ۱۰۰ کشور جهان کاربران بيشماری استفاده مي شود.

ü عمیق ترین تحلیل ها و گزارشات از ماموریت های کلیک ویو می باشد، کلیک ویو هر روز تمام اطلاعات را از منابع شما بروز می کند و مانند یک مشاور به شما امکان پرسشگری می دهد.

فواید نرم افزار کلیک ویو

۱٫ بهره وری و اثربخشی فرآیندها را در سازمان خود اندازه گیری کنید

۲٫ نقاط ضعف و قوت سازمان خود را شناسایی کنید.

۳٫ گردش اطلاعات مدیریتی را در سازمان خود روان تر کنید.

۴٫ اطلاعات مناسب در زمان مناسب و با سرعت مناسب در اختیار داشته باشید.

۵٫ فرآیندهای سودآور سازمان خود را تقویت کرده و فرآیندهای بدون توجیه اقتصادی را حذف کنید.

۶٫ توان رقابت سازمان خود را با سایر شرکت ها سنجیده و خود را در برابر حوادث آینده آماده سازید. باید بدانید کلیک ویو QlikView تجزیه و تحلیل را برای همه آسان می کند.

تکنولوژی منحصر به فرد کلیک ویو QlikView می تواند حجم بالایی از اطلاعات را با سرعت زیاد، روی سخت افزارهای ارزان قیمت، به درون حافظه بارگذاری کرده و دستکاری نماید. این توانایی شما را قادر می سازد تا برنامه های تحلیلی و گزارش های خود را در سطح سازمان بدون در نظر گرفتن شرایط سخت افزاری توزیع کنید. با استفاده از کلیک ویو QlikView طراحی، نصب و راه اندازی سیستم های گزارش گیری و هوش تجاری دیگر پروژه های وقت گیر، هزینه بر، فنی و پیچیده نخواهد بود.اما کلیک ویو QlikView چهار برابر سریع تر طراحی و نصب می شود، نصف قیمت نرم افزارهای مشابه است و ? برابر ارزش افزوده بیشتری برای سازمان ها به همراه می آورد. کلیک ویو QlikView باعث انقلابی در فناوری نرم افزارها و سیستم های هوش تجاری شده است.

براساس معتبرترین موسسه تحقیقات تکنولوژی دنیا -گارتنر (Gartner) کليک ويو چهارمین نرم افزار هوش تجاری در دنیا می باشد کلیک ویو یک راه حل جامع و انعطاف پذیر هوش تجاری است. این راه حل با استفاده از تکنولوژی انحصاری خود می تواند با محاسبات در لحظه، سطحی از بینش و شهود صحیح از حقایق سازمان را از طریق اکتشاف اطلاعات ایجاد کند.

برخي مزاياي داشبورد مدیریتی کليک ويو:

· ارائه تصويري كارآمد از عملكرد سيستم (بينش ۳۶۰ درجه)

· ايجاد توانايي در شناسايي و تصحيح روندهاي منفي

· قابليت اندازه گيري كارآمدي و ناكارآمدي سيستم (مقايسه اطلاعات)

· توانايي در توليد گزارش هاي جزئي از روندهاي جديد

· توانايي تصميم گيري آگاهانه تر بر اساس اطلاعات کسب و کار جمع آوري شده

· ايجاد تراز بين استراتژي ها و اهداف سازماني

· ذخيره زمان در ايجاد گزارش هاي سازماني (توانمند سازی کاربر در ايجاد ويو های شخصی)

· ايجاد ديد كلي و سريع از عملكرد سيستم

· نظارت بر عملكرد سازمان و واحدها

· کمک به تصميم گيري سريعتر و بهتر

· نمايش وضعيت کل سازمان در يک نگاه

· دسترسي سريع به اطلاعات از مجموعه چند منبع

سرعت در نصب، یادگیری آسان، سهولت در استفاده :

کلیک ویو QlikView نیاز به حداقل آموزش و در اکثر مواقع بی نیاز از آموزش است. کاربران ظرف چند دقیقه قادر به استفاده از برنامه های تولید شده تحت QlikView هستند. کاربران به مجرد اینکه با ویژگی ها و مزایای آن آشنا می شوند، به سختی می توانند بدون این برنامه به کار خود ادامه دهند. کاربران از نرم افزارها و سیستم هایی که نیاز به صرف وقت زیاد جهت استفاده و یادگیری دارند گریزان هستند.

QlikView برای اولین بار در عرصه ابزارهای هوش سازمانی کاربران را به محیطی هدایت می کند که در آن پیچیدگی جایی ندارد.QlikView همیشه پاسخی برای کاربر دارد QlikView به هیچ عنوان کاربر را محدود نمی کند.QlikView از فهرست های فرم ها گرفته تا نمودارها و جداول- محاوره ای بوده و قابل کلیک کردن می باشد.

تمام اشیا به گونه ای با هم ارتباط برقرار می کنند که تغییر انتخاب در یک شیء منجر به تغییر در اشیای دیگر می شود. نتایج تحلیل و پاسخ سؤالات همیشه با تغییر در رنگ اطلاعات بلافاصله به اطلاع کاربر می رسد. مقادیر انتخاب شده به رنگ سبز، مقادیر مرتبط با انتخاب کاربر به رنگ سفید و مقادیر نامرتبط به رنگ خاکستری ظاهر می شوند. با هر انتخاب و کلیک، کاربر دقیقاً متوجه می شود که چه اطلاعاتی موجود می باشد، چه اطلاعاتی در اختیار نبوده و به چه ترتیبی سؤالات و مقادیر انتخاب شده بر روی جمع ها و فرمول های محاسباتی، تحلیلی و آماری تأثیر گذاشته است.

دلایل متفاوت بودن کلیک ویو:

۱-استفاده از فن آوری خاص Associative : این معماری بصورت منحصر به فرد توسط کلیک ویو ارائه گردیده است که ذخیره سازی و ارتباط بین جداول با استفاده از حافظه سیستم عامل (RAM)انجام می گردد که به معنای ایجاد نقاط ارتباطی هر داده ای در هر جدولی به مجموعه اقلام اطلاعاتی موجود است و این در حالی است که این منابع داده ای میتواند شامل هزاران جدول و هزاران فیلد اطلاعاتی باشد.

۲-فشرده سازی اطلاعات : بارگذاری داده ها با روش های فشرده سازی که باعث کاهش رجوع به بانک های اطلاعاتی می گردد که بدین منظور قالب هایی بنام QVD طراحی گردیده است که خواندن از این فایل ها بین ۱۰ تا ۱۰۰ برابر سریعتر از خواندن از بانکهای اطلاعاتی متداول است.

۳-استخراج و تبدیل و بارگذاری داده ها (ETL) : کلیک ویو دارای قابلیت برنامه نویسی بسیار قدرتمندی است که اجازه انتقال داده ها را می دهد همچنین در کلیک ویو میتوانید عملیات استخراج داده ها ، تبدیل داده ها و بارگزاری را با استفاده از اسکریپت نویسی به سهولت انجام دهید توسعه دهندگان از چندین لایه برای توسعه داده ها و بسط آنان می توانند استفاده نمایند که شامل لایه استخراج داده ها ، لایه انتقال و لایه ارائه (Layout) می باشد که تمامی این موارد توسط نسخه Desktop قابل استفاده هستند.

۴-محاسبه واحدها و گروه ها در حالت جابجایی : موتور محاسباتی کلیک ویو واحد ها و گروه ها را در حالت جابجایی و بر اساس انتخاب های کاربر مورد محاسبه و ساخت قرار می دهد.

۵-زمان ساخت و توسعه بسیار کوتاه: در کلیک ویو چرخه عمر توسعه و ساخت یک داشبورد از بسیاری از برنامه های دیگر هوشمندی کسب و کار کمتر است.

۶-ارائه راه حل مقیاس پذیر : کلیک ویو میتواند برای سازمانهای بزرگ و کوچک اجرا گردد و در ابتدا یک سازمان میتواند یک راه حل کوچکتر را به اجرا در آورد و هنگامیه داده ها و کاربران رشد نمودند ارائه راه حل نیز میتواند به تناسب آن رشد نماید.

۷-ارائه نسخه و لایسنس متفاوت نسبت به ابزارهای دیگر : ارائه نسخه بصورت نامحدود زمانی اما با تعداد محدود رکورد و عدم بازخوانی اطلاعات نسخی که دارای لایسنس هستند.

نسخه های مختلف QlikView :

· QlikView Enterprise جهت طراحی و پیاده سازی برنامه ها که کامل ترین ابزار جهت طراحی و پیاده سازی برنامه های کاربردی است. به طراحان امکان بازیابی اطلاعات از منابع اطلاعاتی پراکنده و مختلف جهت متمرکز کردن در یک برنامه واحد را ارائه می کند.

· QlikView Developer جهت طراحی و پیاده سازی برنامه ها : این نسخه کاملترین ابزار جهت طراحی و پیاده سازی برنامه های کاربردی تحلیل گزارشات است. QlikView Developer برای طراحان امکان بازیابی اطلاعات از منابع اطلاعاتی پراکنده و مختلف جهت متمرکز نمودن در یک برنامه واحد را فراهم می کند.

· QlikView Server جهت مدیریت سرویس دهی به کاربران و به کاربران امکان اتصال و بهره برداری به برنامه های کاربردی موجود را به صورت همزمان فراهم می نماید. با استفاده از QlikView Server اطلاعات طبق زمانبندی، به روز شده و گزارش ها را بر اساس آخرین اطلاعات قابل مشاهده خواهد بود. همچنین سطوح دسترسی و امنیتی توسط QlikView Server قابل مدیریت میباشد. همچنین در صورت نیاز می توان با نسخه publisher جزئیات بیشتر امنیتی را فراهم نمود.

· QlikView Viewer جهت کاربران معمولی و به کاربران معمولی امکان دسترسی و استفاده از برنامه های موجود در QlikView Server را می دهد. که در قالب های تحت مرورگر وب برنامه تحت java بصورت ActiveX plug-in و یا برنامه تحت ویندوز قابل نصب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *