محصولات ما

جهت مشاهده مسیر آموزشی خود از منوی مسیر های آموزشی اقدام کنید

مشاهده دوره های بیشتر

Loading…

دانلود SSDT

یکی از کارهای سخت تری که حرفه ای های دیتابیس دارند، نصب و آپگرید کردن برچسب ها برای دیتابیس خود می باشد. روش ها و ابزار بسیاری استفاده می شوند، به عنوان مثال برچسب های بی قاعده ی SQL از طریق SQLCDMC اجرا می شوند. بزرگترین دردسرها اطمینان می دهند که وابستگی ها در بین آبجکت ها مشاهده می شوند، بنابراین یک نصب یا آپگرید کردن خراب نمی شود. همچنین برچسب هایی ایجاد می شوند برای آپدیت کردن یک دیتابیس به آخرین ورژن خود. این پردازش ها معمولا دستی انجام می شوند و می توانند بسیار سخت باشند.متاسفانه این امر به این معناست که با خطاهای بسیاری در این کار روبرو می شوید.

یک انبار داده شامل اشیاء پایگاه داده های بیشماری مانند جداول ، نماها ، رویه های ذخیره شده ، توابع و موارد دیگر می باشد. ما به استفاده از پروژه های SSDT BI برای SSIS (خدمات ادغام) ، SSAS (تجزیه و تحلیل خدمات) و SSRS (خدمات گزارشگری) بسیار عادت کرده ایم. با این حال ، استفاده از SSDT برای ذخیره DDL (زبان تعریف داده) برای اشیاء پایگاه داده کمتر رایج است.

SSDT ابزاری است که به شما امکان می دهد پایگاه داده ها را از داخل ویژوال استودیو IDE توسعه داده و به کار ببندید.

مزایای SSDT

SSDT به شما امکان می دهد پروژه های پایگاه داده ایجاد کنید. یک پروژه بانک اطلاعاتی برای مدیریت اشیاء پایگاه داده شما (جداول ، نمایش ها ، فهرست ها و موارد دیگر) بسیار مفید است. مزیت های زیادی برای داشتن یک پروژه پایگاه داده وجود دارد:

کنترل منبع : پیگیری تغییرات کار شما به مرور زمان آسان است. این مسئله در یک محیط تیمی نیز ضروری است.
وابستگی : قبل از استقرار DB خود می توانید خطاها را تشخیص دهید. به عنوان مثال ، اگر یکی از نظرات شما در حال ارجاع جدول غیر وجود باشد ، پروژه کامپایل نمی شود و خطایی به شما نشان می دهد ، بنابراین می توانید بلافاصله آن را برطرف کنید.
تست : می توانید اشکال زدایی کرده و کد را به راحتی آزمایش کنید.
قابلیت حفظ : حفظ پایگاه داده خود به مرور زمان آسانتر است. به طور معمول ، شما به مرور زمان اشیاء را در پایگاه داده خود اضافه یا رها می کنید. همچنین می توانید برخی از کدهای T-SQL را در مراحل یا عملکردهای ذخیره شده خود تغییر دهید. می توانید با مقایسه عکسهای مختلف از پایگاه داده خود ، به تغییراتی که ایجاد کرده اید نگاه کنید. همچنین می توانید قبل از انتشار کد خود را تست کنید.
استقرار : می توانید پایگاه داده خود را به راحتی در سرورهای مختلف مستقر کنید. می توانید به سرورهای میزبان SQL Azure یا SQL Server 2005 و بالاتر مستقر شوید. SSDT همچنین می تواند اسکریپت DDL را تولید کند ، بنابراین اگر دسترسی مستقیم به سرور خود ندارید می توانید آن را به صورت دستی اجرا کنید.
محیط غنی : در ویژوال استودیو می توانید از ابزارها و ویژگی ها استفاده کنید.

لینک دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *