توضیحی درباره ی زبان برنامه نویسی سی شارپ: در دنیای زبان های برنامه نویسی، اصطلاحی وجود دارد به نام زبان های خانواده C؛ دلیل این نامگذاری، شباهت ظاهری ( Syntax ) زبان های عضو این خانواده به زبان C است.

خیلی از زبان های برنامه نویسی مشهور این روزها مثل Java#، C، PHP، C-Objective++، C، C و حتی زبان بسیار جدید Swift عضو این خانواده هستند. بنابراین به نظر میرسد اگر یکی از این زبان ها را بلد باشید، کارتان برای یادگیری دیگری آسان تر خواهد بود.

 

زبان سی شارپ، یک زبان برنامه نویسی چند الگویی و منظم شده مدل های تابعی، امری، عمومی، شیءگرا و جز گرا و در بستر دات نت میباشد. این زبان توسط مایکروسافت و جزئی از دات نت به وجود آمد و بعداً استانداردهای ECMA و ISO را نیز دربر گرفت. سی شارپ یکی از ۴۴ زبان برنامه نویسی است که توسط زمان اجرای زبان مشترک از چارچوب داتنت پشتیبانی میشوند و در همه جا به وسیله مایکروسافت ویژوال استودیو شناخته میشود.زبان سی شارپ با قدرت و در عین حال سطح بالایی خود توانسته توجه بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب کند.

 

زبان های برنامه نویسی به 4 دسته شئ گرا، رویه ای، کاربردی و منطقی دسته بندی می شوند. میزان استفاده از هر دسته در میان برنامه نویسان متفاوت است، اما آنچه که بر همگان مبرهن و واضح است این است که بالای 60 درصد دسته شی گرا از بقیه دسته بندی ها جلو است.

سی شارپ

#C یک زبان برنامه نویسی چند مدلی است که شامل دستوری ، تابعی، عمومی، شیء گرا و جزء گرا است . این زبان توسط شرکت مایکروسافت و از دل فریم ورک .NET مایکروسافت خلق و پرورش یافت و بعد ها توانست استاندارد های ISO و Ecma را دریافت کند و به عنوان یک زبان استاندارد تایید شود.

 

در عین حال زبان C#، زبان برگزیده مایکروسافت برای ایجاد سیستم عامل ویندوز و ویندوزفون برای سیستم عامل موبایل هایی همچون HTC ، مایکروسافت و نوکیا می باشد. این زبان نیز مانند زبان جاوا برای پروژه های اقتصادی و بزرگ، انتخاب بسیار خوبی است. گر چه تعداد برنامه نویسانی که به این زبان برنامه نویسی میکنند، به پای برنامه نویسان جاوا نمیرسد، ولی به لطف پشتیبانی مایکروسافت، این زبان یکی از مدعیان قوی در بین زبان های برنامه نویسی است .

آینده ی زبان برنامه نویسی سی شارپ:

این زبان برنامه نویسی زبانی کاربردی و تمام نشدنی خواهد بود چرا که نسخه های جدید آن نیز هر چند وقت یکبار توسط مایکروسافت ارائه میشود و دارای قابلیت های جدیدی است. و اگر بخواهیم درباره ی رنکینگ و رتبه ی آن در دنیا صحبت کنیم میتوانیم این طور بگوییم که: سی شارپ از دیدگاه های مخلتف چهارمین و در برخی پنجمین زبان کاربردی، قدرتمند و محبوب دنیا محسوب می شود.

بنابراین این زبان برنامه نویسی از محبوبیت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.در ایران دو زبان برنامه نویسی بخش اعظم نرم افزارها و وب سایت های سازمان های دولتی و خصوصی را فرا گرفته است که (NET.ASP# (C و جاوا پرچم دار هستند.

طبق فهرست بندی انجمن TIOBE ، رنکینگ این زبان در ردیف چهارم جدول زبان های برنامه نویسی قرار دارد.طبق فهرست بندی IEEE که فهرست برترین زبان های برنامه نویسی سال 2017 را منتشر کرد در ردیف پنجم زبان های برنامه نویسی قرار دارد.

چه کسانی سی شارپ کار میکنند؟

سی شارپ که یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مدرن و شئ گرا است که توسط مایکروسافت توسعه داده شده است. این زبان در قلب بسیاری از اپلیکیش نهایی که توسط داتنت طراحی شده اند نیز قرار دارد. به یاد داشته باشیم که برنامه نویسی به زبان سی شارپ خیلی شبیه به زبان جاوا است، بنابراین اگر زمینه ای در زبان جاوا یا به طور کلی، زبان های شبیه به سی دارید، یادگیری سی شارپ خیلی برایتان سخت نخواهد بود. میزان رشد زبان C #در سال ۲۰۱۶ برابر با ۸۸ %بود. به جرات می توان گفت اولین زبان برنامه نویسی دسکتاپی در ایران که بیشترین طرفدار رو دارد همین زبان سی شارپ هست. زبانی که قدرت بالایی در نوشتن انواع برنامه و اپلیکیشن دارد. شما با استفاده زبان سی شارپ میتوانید انواع برنامه های دسکتاپی، موبایل، وب و . . . را بنویسید. معمولا تعداد زیادی از شرکت ها از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند. وقتی سی شارپ بلد باشید به راحتی میتوانید Net.ASP یاد بگیرید و راحت برنامه های تحت وب بنویسید. اگر این زبان را در کنار Net.ASP بلد باشید به جرات می توان گفت که مشکل کار نخواهید داشت. چون روزانه از شرکت ها مختلف دنبال برنامه نویس سی شارپ و Net.ASP هستند.

در ابتدای توضیحات عرض کنیم که این دوره مخصوص دوستانی آماده شده که قصد ورود به بازار کار را دارند یا قصد نوشتن سیستم هایی با سطح برنامه نویسی پیشرفته را دارند و احیانا با برنامه نویسی آشنا نیستند یا قصد دارند به صورت حرفه ای این کار را بیاموزند. تمامی آموزش های این دوره توسط مدرس حاصل حدود 10 سال سابقه برنامه نویسی در شرکت ها و سازمان هایی مختلف می باشد که در این دوره تقدیم شما عزیزان می شود.

 

دوره آموزش طراحی و پیاده سازی سیستم فروش و انبارداری با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ 2015 با استفاده از روش FrameWork Entity و طراحی دیتابیس با استفاده از نرم افزار 2014 Server Sql به صورت کامل و آشنایی با برنامه نویسی انواع سیستم های فروش – انبارداری و سیستم های مورد نیاز و پرکاربرد در بازار کار.

 

هدف کلی این دوره تسلط شما بر برنامه نویسی تحت شبکه با تمامی ملحقات آن و با تکنولوژی 6 FrameWork Entity و طراحی دیتابیس های کامال کاربردی به همراه تمامی موارد مورد نیاز جهت راه اندازی سیستم روی سرورهای واقعی می باشد. این دوره آموزشی تنها دوره آموزش به زبان فارسی می باشد که تمامی تکنولوژی های جدید مایکروسافت مثل EntityFrameWork، WPF ، برنامه نویسی الیه ای، برنامه نویسی تحت شبکه، ساخت Control User در WPF و … را در خود دارد. )توجه کنید که شما برای ساخت نرم افزارهای حرفه ای و به روز حتما باید WPF را بخوبی یاد بگیرید تا بتوانید بعدا براحتی وارد برنامه نویسی یونیورسال شوید(. روش پیاده سازی سیستم با استفاده از روش آقای Mueller Paul John یکی از توسعه دهندگان MSDN مایکروسافت می باشد. ضمنا تمامی مطالب در این دوره از پایه ای ترین سطوح تا حرفه ای ترین سطح آموزش داده می شود. ضمنا این سیستم بصورت کاملا شی گرا و با تمامی قواعد شی گرایی پیاده سازی خواهد شد.

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی قدرتمند

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و توسعه پذیر است که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. چه یک برنامه نویس حرفه ای باشید و یا یک مبتدی با استفاده از این زبان میتوانید برنامه های متنوعی تولید کنید. زبان سی شارپ یک زبان همه منظوره و کاربرپسند است، پس توصیه میکنم هرچه زودتر به سمت آن حرکت کنید.

 

در زمان نگارش این مقاله، زبان سی شارپ از نظر محبویت در میان زبان های برنامه نویسی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است و با توجه به پشتیبانی گسترده مایکروسافت از آن، محبوبیت سی شارپ به این زودی ها از بین نمیرود.

 

این زبان تقریبا ً به مدت بیست سال است که در توسعه برنامه های مختلف استفاده میشود و در این مدت ویژگی های فوق العاده ای به آن اضافه شده است. سی شارپ میتواند از کتابخانه قدرتمند LINQ استفاده کند که برای کنترل ساختار داده ها و اشیای کد شما طراحی شما شده است. به طور خالصه این زبان برای انجام هر کاری در برنامه نویسی طراحی شده است.

 

محیط توسعه یکپارچه مایکروسافت ویژال استادیو نام دارد که به زبان سی شارپ نوشته شده است. در حالی که به هر زبانی در ویژوال استادیو میتوانید برنامه نویسی کنید، اما این محیط قدرتمند به صورت خاص برای زبان سی شارپ بهینه سازی شده سی شارپ یک زبان برنامه نویسی سطح بالا بوده که توسط مایکروسافت ایجاد شدهاست و در سال ۲۰۰۰ از آن رونمایی شد. مایکروسافت در سال های بعد از آن به شدت برای توسعه این زبان سرمایه گذاری کرد. زبان سی شارپ بر پایه زبان های C و ++C ساخته شده است اما استفاده از آن نسبت به زبان های فوق آسان تر است. این زبان محبوب دارای مجموعه ی وسیعی از کتابخانه ها برای انجام وظایف مختلف برنامه نویسی است.

شرکت مایکروسافت

مایکروسافت سی شارپ را به عنوان زبان رسمی دات نت فریمورک طراحی کرد. هر چیزی که در دانت فریمورک نوشته شده باشد، در ویندوز اجرا میشود، در نتیجه زبان سی شارپ به یکی از زبان های رسمی برای توسعه برنامه های ویندوزی مبدل شده است. با معرفی Core NET .سی شارپ در زمان کنونی میتواند برای ساخت برنامه های مکینتاش، لینوکس و … استفاده شود.

 

در زمان نگارش این مقاله، زبان سی شارپ از نظر محبویت در میان زبان های برنامه نویسی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است و با توجه به پشتیبانی گسترده مایکروسافت از آن، محبوبیت سی شارپ به این زودی ها از بین نمیرود.

 

این زبان تقریبا ً به مدت بیست سال است که در توسعه برنامه های مختلف استفاده میشود و در این مدت ویژگی های فوق العاده ای به آن اضافه شده است. سی شارپ میتواند از کتابخانه قدرتمند LINQ استفاده کند که برای کنترل ساختار داده ها و اشیای کد شما طراحی شما شده است. به طور خلاصه این زبان برای انجام هر کاری در برنامه نویسی طراحی شده است.

 

محیط توسعه یکپارچه مایکروسافت ویژال استادیو نام دارد که به زبان سی شارپ نوشته شده است. در حالی که به هر زبانی در ویژوال استادیو میتوانید برنامه نویسی کنید، اما این محیط قدرتمند به صورت خاص برای زبان سی شارپ بهینه سازی شده.

قابلیت پشتیبانی سی شارپ

در چند نسخه اخیر ویندوز مخصوصا 10 windows ، بخش زیادی از خود این سیستم عامل به وسیله زبان سی شارپ نوشته شده.

سی شارپ قابلیت پشتیبانی یک چرخه کامل از محصولات نرم افزاری مرتبط را دارد.

به زبان برنامه نویسی مورد نیاز برای توسعه سی شارپ اصطالحا سمت سرور می گوییم.
سی شارپ یک قدم بزرگ برای توسعه خود برداشت که توجه همگان را به خود جلب کرد آن هم خرید شرکت Xamarin بود ، Xamarin امکاناتی را فراهم کرده که با استفاده از زبان سی شارپ برنامه نویسان می توانند برای دستگاه های اندرویدی و ios اپلیکیشن تولید کنند.

اشتباه دیگران این است که فکر میکنند با اضافه شدن سی شارپ به زامارین آپ های زاماراین مثل نسخه اول آن اصلی و کامل نیست..

از این رو باید به آنها گفت که اشتباه می کنند زیرا با اضافه شدن سی شارپ به زارمارین باعث کارایی و زیبایی اپ های native برای اندروید و ios می شوند.

C #به حدی قدرتمند است که می تواند به راحتی به شما در اجرای وب سایت های حرفه ای و قدرتمند خود به واسطه تکنولوِژی net.Asp کمک فراوانی کنند شما حتی می توانید به کمک سی شارپ نرم افزار های تحت ویندوز و macos تولید کرد.اگر برای اولین بار پا به زبان برنامه نویسی می گذارید # c گزینه منطقی مناسبی است ، واقعا فرقی نمیکند که چه زبانی را انتخاب میکنید ، هر کدام نسبت به یکدیگر برتری های و توانایی های خاصی دارند ، و اما مهم ترین هدف شما از یادگیری برنامه نویسی باید مشخص شود تا بتوانید گام های بعدی را جلو بروید.

اگر بخواهید یک اپلیکیشن اندرویدی یا ios بسازید ، به ترتیب باید زبان های جاوا و Swift یاد بگیرید و اگر به پیاده سازی ظاهر صفحات وب علاقه دارید می توانید با javascript شروع کنید.

جاوا امکانات دیگری را در اختیارتان گذاشتن همچون برنامه نویسی میانبر که باعث توسعه نرم افزار ها می شود زبانی که با آن هم میتوانید اپ اندروید، iOS بنویسید و هم سایت و سرویس های سمت سرور را توسعه بدهید.سی شارپ یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و توسعه پذیر است که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. چه یک برنامه نویس حرفه ای باشید و یا یک مبتدی با استفاده از این زبان میتوانید برنامه های متنوعی تولید کنید. زبان سی شارپ یک زبان همه منظوره و کاربرپسند است، پس توصیه میکنم هرچه زودتر به سمت آن حرکت کنید.

دوره های مرتبط

دوره کامل تضمینی هوش تجاری با رویکرد کسب درآمد در داخل و خارج از کشور

 

آنالیز داده و هوش تجاری یکی از پردرآمدهای شغل های دنیا چه در داخل کشور و چه خارج از کشور است. ما در دوره آموزشی  صفر تا صد هوش تجاری را به صورت تضمینی آموزش میدهیم.

آموزش ویدیویی هوش تجاری در SQL

 

شما در این دوره آموزشی (آموزش ویدیویی هوش تجاری در SQL) با مفاهیم و اصول هوش تجاری در SQL آشنا می شوید.

آموزش کامل دوره مقدماتی سی شارپ

 

 آموزش کامل و پروژه محور مباحث به همراه مثال کاملا عملی در محیط سی شارپ که یک محیط برنامه نویسی ماکروسافتی می باشد. دوره آموزش داشبورد سازی در سی شارپ شامل ساخت یک داشبود عظیم در محیط سی شارپ به کمک کامپوننت های ssrs و های چارت می باشد. 

آموزش صفر تا صد داشبورد سازی در سی شارپ

 آموزش کامل و پروژه محور مباحث به همراه مثال کاملا عملی در محیط سی شارپ که یک محیط برنامه نویسی ماکروسافتی می باشد. دوره آموزش داشبورد سازی در سی شارپ شامل ساخت یک داشبود زیبا در محیط سی شارپ به کمک کامپوننتهای ssrs و Chart.js می باشد. 

آموزش کاملا حرفه ای ویدیویی هوش تجاری در Oracle

آموزش ویدیویی هوش تجاری در Oracle ابتدا به بررسی ساختار کلی هوش تجاری اوراکل پرداخته و سپس به مراحل نصب نرم افزارهای مرتبط با کار خود می پردازیم. سپس مباحث آنالیز داده و فاندامنتال کار را بررسی کرده و در خصوص ریپازیتوری و مسایل مربوط به ان صحبت می کنیم.