فوریه 19, 2018

آماده سازی ETL

آشنایی با ETL

ETL مخفف Extract Transform and Load است که به معنای استخراج، پالایش و بارگذاری اطلاعات می‌باشد. ازETL در زمان ساخت انبار داده‌ها (Data Warehouse) استفاده می‌شود. فرایندی که به موجب آن اطلاعات از یک یا چند منبع مختلف جمع آوری، پالایش و در نهایت در انبار داده بارگذاری می‌شود.

نمی‌توان ETL و Data Warehouse را از یکدیگر جدا کرد. در واقع با انجام ETL، تحلیل و طراحی انجام گرفته برای Warehouse به ثمر می‌رسد.

 

 

خدمات ما در حوزه ETL

نیاز به استخراج اطلاعات از منابع داده ای مختلف دارید؟ قصد دارید اطلاعات را از مراجع خود با توجه به قوانینی که نیاز دارید واکشی کرده و آنها را در کیوب ها و گزارشات خود مورد استفاده قرار دهید؟ به دنبال تیم منحصر به فرد با قیمت مناسب می گردید؟

ما داده های شما را از پایگاه‌های MS-SQL ،My SQL ،Access ،Oracle و Text استخراج کرده و به شما این امکان رو میده انواع Query ها بر روی پایگاه اطلاعاتی منبع انجام شود.

(امکان جمع‌آوری داده‌های خام از منبع و ذخیره آن پیش از انجام هرگونه دست‌کاری داده‌ها)

ما عملیات استخراج؛ لود و تغییرات اطلاعات سیستم های شما را بر عهده می گیریم. برای این منظور با شماره تلفن ۰۹۳۶۷۹۳۸۰۱۸ تماس حاصل فرمایید یا با آی دی تلگرام Research_moghimi@ ارتباط برقرار کنید.

 

کلمات کلیدی: بررسی مفهوم ETL؛ معرفی برنامه SQL Server Data Tools و آشنایی با محیط آن؛  بررسی سرویس SQL Server Integration Services ؛  آشنایی با کامپوننت Control Flow Task ؛ آشنایی با کامپوننت‌های Data Preparation (Data Profiler,File System,FTP,Web Service,XML) ؛ آشنایی با کامپوننت‌های RDBMS Task (Bulk Insert, Execute SQL) ؛ آشنایی با کامپوننت‌های Workflow Task (Execute Package,Execute Process,Send Mail,WMI) ؛ آشنایی با Containerها و نحوه استفاده از آنها در Packageها ؛ آشنایی با کامپوننت Data Flow Task ؛ آشنایی با کامپوننت‌های مربوط به Data Source (OLEDB ,Flat File, Excel ,…) ؛

 آشنایی با کامپوننت‌های مربوط به Data Destination (OLEDB ,Flat File, Excel ,…) ؛ آشنایی با کامپوننت‌های Data Transformation (Lookup, Aggregate,Merge,Copy Column,Sort ,…) ؛ آشنایی با Script Components ؛ بررسی نحوه کار کردن با Variable, Expression, Parameter ؛ آشنایی با Fuzzy Lookup و Fuzzy Grouping ؛ آشنایی با CDC و نحوه پیکربندی آن ؛ آشنایی با نحوه استفاده از CDC برای تشخیص تغییرات رکوردها در Package ؛ آشنایی با نحوه مدیریت Errorها و Event Handling در SSIS ؛ آشنایی با DTC و نحوه استفاده از آن در Packageها (کنترل Transaction) ؛ آشنایی با روش‌های افزایش سرعت اجرای Packageهای SSIS ؛ آشنایی با تکنیک‌های پر کردن جداول Fact
؛ آشنایی با تکنیک‌های پر کردن جداول Dimension ؛ آشنایی با نحوه Deploy کردن Packageها
؛ آشنایی با نحوه خودکار سازی فرآیند اجرای Packageها